Młodziczki na eliminacjach MP w Wojniczu

Młodziczki na eliminacjach MP w Wojniczu

     Młodziczki LKS Szaflary (rocznik 2003 i młodsze) rozegrały w Wojniczu koło Tarnowa eliminacje do Halowych Mistrzostw Piłki Nożnej Kobiet Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Oprócz naszej drużyny wystąpiły ponadto Reprezentacja Tarnowa, Olimpia II Osieczany, Prądniczanka Kraków, Trójka Staszkówka Jelna. Stawką był awans do turnieju finałowego. Przed turniejem trudno było zakładać cel minimum do osiągnięcia, gdyż nasze zawodniczki nie mają ogrania i wielką niewiadomą było jaka siłę prezentują rywalki. Pierwsze dwa mecze przyniosły miłe zaskoczenie. Gładko ograły Prądniczankę Kraków, trochę trudniej lecz zwycięsko było z Olimpią Osieczany i apetyty wzrosły. Trzeci mecz z bardzo silną reprezentacją Tarnowa (zwycięzca turnieju) przegrany 1-3, chociaż przy większym szczęściu była szansa na korzystniejszy wynik.

     Ostatni mecz był walką o drugie miejsce, które premiowane było awansem do fazy finałowej. Klub z połączonymi siłami ze Staszkówki i Jelnej to ośrodek specjalizujący się w kobiecej piłce, posiadający zawodniczki w każdej grupie wiekowej. Już ich porażka z Reprezentacją Tarnowa była sporą niespodzianką. Nasze zawodniczki nie miały nic do stracenia i od początku ruszyły do ataku, zdobywając niespodziewanie bramkę po kilkunastu sekundach gry. Później jednak doświadczenie rywalek wzięło górę i mecz zakończył się nieznaczną przegraną Szaflar 4-5.

     Trzecie miejsce nie dało awansu ale świadczy, że dziewczyny potrafią nawiązać walkę i sportowo nie odstają od innych klubów. Należy mieć nadzieję, że wyjazd i udział w turnieju zmobilizuje je do dalszych treningów.

Wyniki Szaflar:

LKS Szaflary - Prądniczanka Kraków 4 - 0

Bramki dla Szaflar: Aleksandra Pawlikowska 2, Marta Latocha, Justyna Lubelska

LKS Szaflary - Olimpia II Osieczany 3 - 1

Bramki dla Szaflar: Aleksandra Pawlikowska 2, Marta Latocha

LKS Szaflary - Reprezentacja Tarnowa 1 - 3

Bramka dla Szaflar: Marta Latocha

LKS Szaflary - UKS Staszkówka Jelna 4 - 5

Bramki dla Szaflar: Aleksandra Pawlikowska 2, Marta Latocha, Justyna Lubelska

Pozostałe wyniki:

Reprezentacja Tarnowa - UKS Staszkówka Jelna 2 - 1

Prądniczanka Kraków - Reprezentacja Tarnowa 2 - 3

Olimpia II Osieczany - UKS Staszkówka Jelna 0 - 3

Prądniczanka Kraków - Olimpia II Osieczany 2 - 2

Prądniczanka Kraków - UKS Staszkówka Jelna 1 - 6

Olimpia II Osieczany - Reprezentacja Tarnowa 0 - 4

Tabela:

1.Reprezentacja Tarnowa 12 12-4

2.UKS Staszkówka Jelna   9 15-7

3.LKS Szaflary                    6 12-9

4.Prądniczanka Kraków     1 5-15

5.Olimpia II Osieczany       1 3-12

Drużyna LKS Szaflary wystąpiła w składzie:

Barbara Pawlikowska, Kinga Gałdyn - Martyna Jarząbek, Marta Latocha, Aleksandra Pawlikowska, Justyna Lubelska, Julia Kalata, Justyna Cachro.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości